Güvenlik Kamera ve Kayıt Cihazları Şifreleri Hakkında Sorular

Eylül 8, 2022 Yazar admin 0

Soru: DVR kamera kayıt cihazının şifresini unuttum? Ne yapmalıyım? Cevap : Güvenlik kamera kurulumu yapan firmalar, kamera kayıt cihazının şifresinin değişimini müşterilere bırakırlar. Genelde müşteriler de kolay hatırlansın diye standart default şifrede bırakırlar. Bu güvenlik açığı yaratır. Bu sebeple kurulum tamamlanıp, güvenlik firması çıktıktan sonra kamera kayıt cihazının admin şifresinin değişmesini mutlaka öneriyoruz. Ayrıca bu şifre unutulduğunda, cihazı kapatıp açtığınızda default şifreye dönen modeller olmakla beraber, ekranda gördüğünüz tarih, saat bilgisi ile size master şifre veren markalar da bulunmaktadır. Soru: DVR kamera kayıt cihazı sürekli ötüyor? Ne yapmalıyım? Cevap : Muhtemel problem kamera kayıt cihazınız harddiski görmüyordur. Ekranın sağ üst köşesinde HDD yok gibi bir uyarı veriyordur. Eğer öyle ise harddiskin değişmesi gerekmektedir. Bu tip bir işlem için teknik servisle iletişime girmenizi öneririz. Eğer problem harddiskten değil ise, video loss (kamera

Soru: DVR kamera kayıt cihazının şifresini unuttum? Ne yapmalıyım?

Cevap : Güvenlik kamera kurulumu yapan firmalar, kamera kayıt cihazının şifresinin değişimini müşterilere bırakırlar. Genelde müşteriler de kolay hatırlansın diye standart default şifrede bırakırlar. Bu güvenlik açığı yaratır. Bu sebeple kurulum tamamlanıp, güvenlik firması çıktıktan sonra kamera kayıt cihazının admin şifresinin değişmesini mutlaka öneriyoruz. Ayrıca bu şifre unutulduğunda, cihazı kapatıp açtığınızda default şifreye dönen modeller olmakla beraber, ekranda gördüğünüz tarih, saat bilgisi ile size master şifre veren markalar da bulunmaktadır.

 Soru: DVR kamera kayıt cihazı sürekli ötüyor? Ne yapmalıyım?

Cevap : Muhtemel problem kamera kayıt cihazınız harddiski görmüyordur. Ekranın sağ üst köşesinde HDD yok gibi bir uyarı veriyordur. Eğer öyle ise harddiskin değişmesi gerekmektedir. Bu tip bir işlem için teknik servisle iletişime girmenizi öneririz. Eğer problem harddiskten değil ise, video loss (kamera görüntüsünün gitmesi) veya network bağlantısının kopması halinde uyarı vermesi ayarlanmış olabilir. Event (olay) ayarlarından bunları kontrol etmeniz ve eğer seçenek işaretli ise kaldırarak sorunu çözebilirsiniz. Ancak problemin nereden kaynaklandığını bulup, düzeltmek daha doğru bir çözüm olacaktır.

Soru : AHD kamera ne demek? AHD kayıt cihazı ne demek? 

Cevap : AHD kelimesi Analog High Definition ( analog yüksek çözünürlük) baş harflerinden oluşur. Eski analog altyapısını kullanarak, RG59, RG6, RG11 gibi video kablo altyapısını değiştirmeden HD yani yüksek çözünürlüklü 2 megapiksel, 4 megapiksel güvenlik kameralarının kullanımını ve kayıt edilmesini sağlayan ürünlerdir.

Soru : Monitör ekranında video loss veya video yok yazıyor? 

Cevap : Bunun 3 sebebi olabilir. İlgili güvenlik kamerasının enerjisi, güç kaynağı, yani besleme adaptörü arızalanmış olabilir. Adaptörü besleyen ana şebeke gerilimi veya UPS beslemesi kesilmiş olabilir. Veya kameranın video kablosunda temassızlık veya kopukluk oluşmuş olabilir. Bu muhtemel olasılıklar kontrol edilmelidir.

MAG Konvansiyonel Yangın Paneli Kullanma Kılavuzu

letek MAG Konvansiyonel Yangın Paneli Kullanma Kılavuzu Teletek yangın MAG konvansiyonel yangın panelinin anlaşılması ve kullanılmasına yönelik kılavuzu aşağıda bulabilirsiniz. Santral Üzerindeki Göstergeler 1-2-3-4 : Zone (Bölge) isimleri. Fire : Yangın varsa yanar. General Fault : Panelde hata var ise yanar. Sounder Fault/Disable : Sirenlerde hata var ise veya Sirenler devre dışı ise yanar. Enable/Disable : Dedektör veya buton iptal edilmiş ise yanar. Test : Test modunda ise yanar. Power Supply 230V : Panelde enerji var ise yanar. Santral Üzerindeki Tuşlar SILENCE BUZZER : Buzzer Sustur (Dahili buzzer susturur) SILENCE ALARM : Alarm Sustur (Sirenleri susturur) ENABLE/DISABLE : Devrede/Devredışı ( Zone veya Siren devreye alma/devreden çıkarma) TEST SCROLL

Nulla facilisi. Pellentesque neque enim, malesuada et nisl sed, accumsan mollis tortor. Maecenas ac lectus eu diam mollis luctus. Vestibulum tempus diam felis, nec faucibus velit porta sit amet. Sed eu molestie quam. Aliquam in ex risus. Proin luctus nunc odio, sit amet suscipit nisi tincidunt at. Phasellus elit urna, consequat elementum libero sed, dictum aliquam lectus. Suspendisse quis tellus euismod, finibus risus pretium, faucibus dolor.

Duis pulvinar egestas risus, et condimentum dui lacinia fringilla. Quisque convallis tempor consequat. Maecenas tortor ligula, tempor nec cursus nec, lacinia et turpis. Nullam in semper elit, eu pharetra arcu. Ut faucibus, odio id viverra laoreet, dui velit iaculis arcu, a convallis elit justo sagittis nulla. Vestibulum id dolor ipsum. Nam ac placerat elit, tincidunt dignissim turpis. Praesent eget massa ac felis sodales posuere eu at ligula. Nulla sed fermentum quam, sed scelerisque ante. Pellentesque elementum congue libero, sed suscipit tellus ullamcorper vitae. Suspendisse facilisis neque et vulputate tincidunt. Ut a turpis vitae odio rutrum mattis elementum eget sapien. Nulla consectetur id nisi eget tempus.

Quisque aliquet, metus id scelerisque tincidunt, justo massa egestas sapien, ut porta ipsum ex non turpis. Nunc tristique sapien et elit tempus, sit amet scelerisque nibh blandit. Aliquam sodales interdum leo vel sodales. Nunc at felis ut ligula gravida vulputate. Fusce ligula lorem, semper ac facilisis id, dapibus a leo. Nam id orci at mi commodo lobortis. Vestibulum volutpat interdum dui a vestibulum. Nam tellus dui, mattis in nisi eget, pharetra posuere nulla.